Apple Pay w Polsce oficjalnie w najbliższych miesiącach.

NA TEN MOMENT KAŻDY Z NAS CZEKAŁ. POTWIERDZONE INFO O APPLE PAY W POLSCE.


To miała być kolejna konferencja, na której Tim Cook cytuje wyniki kwartalne swojej firmy. Tym razem szef Apple miał jednak dla polskich fanów wyjątkową niespodziankę. Po raz pierwszy oficjalnie potwierdził, że długo oczekiwana usługa Apple Pay trafi nad Wisłę. I to w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Apple Pay to usługa, która umożliwia płacenie iPhonem, w taki sposób, w jaki robi się to zbliżeniową kartą płatniczą. Wcześniej w Polsce taką możliwość dostali posiadacze smartfonów z Androidem. Android Pay zadebiutował w Polsce w 2016 r., po kilku miesiącach z usługi korzystało ponad 70 tys. osób. Fani „jabłuszka” wciąż nie mogli się jednak doczekać deklaracji czy i kiedy Apple zaproponuje Polakom płatności mobilne.

Apple Pay w Polsce
Pogłoski o tym, że tak się stanie, chodziły już od jakiegoś czasu. Teraz Cook oficjalnie potwierdził jednak, że mobilne płatności „w ciągu kilku miesięcy” pojawią się w Polsce, Norwegii i na Ukrainie – cztery lata po premierze Apple Pay. Obecnie usługa jest dostępna już na 21 rynkach.

Nieoficjalne doniesienia, mówią o tym, że możliwość płatności iPhone'ami dadzą swoim klientom trzy banki. Chodzi o BZ WBK, mBank i Pekao SA.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl